• WWIN LIGA BiH

Nogometaši Širokog Brijega su kao gosti na Grbavici pobijedili Željezničar rezultatom 1:0 u 1. kolu WWin lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je u prvom poluvremenu imao više od igre, ali Široki je poveo već u 13. minuti. Sjajno je Ćorić uposlio Ćavara koji je šutirao iz prve i matirao Muftića. Gol se provjeravao u VAR sobi, ali na kraju je zaključeno da nije bilo zaleđa.

Plavi su s druge strane opasno prijetili udarcima s distance preko Hiroša i Al Jabera, ali u oba navrata sjajno je intervenirao vratar Širokog Tomić.

U nastavku je Široki prvi prijetio kada je Ćavar sa 16 metara šutirao pored gola, a potom je Željezničar propustio velike prilike preko Krpića i Cavnića, čije udarce je zaustavio izvanredni vratar Tomić.

Ćavar je iskosa pogodio vratnicu u 72. minuti i do kraja se rezultat nije mijenjao uprkos dobroj prilici Radovca u sudačkoj nadoknadi, pa je Široki zasluženo odnio sva tri boda uprkos ne tako lošoj igri Plavih.

U sljedećem kolu Željezničar gostuje Veležu, dok i Široki očekuje gostovanje Radniku.