• Pobjeda Španjolske

Reprezentacija Hrvatske je na otvaranju Europskog prvenstva protiv Španjolske doživjela težak poraz od 3:0. Izabranicima Zlatka Dalića presudilo je katastrofalno prvo poluvrijeme u kojem su Španjolci postigli tri pogotka i tako osigurali pobjedu. Strijelci su bili Alvaro Morata, Fabian Ruiz i Dani Carvajal.

U 29. minuti Fabian Ruiz je savršenim dodavanjem pronašao Alvara Moratu, koji se ubacio u širok prostor između dva hrvatska stopera, a španjolski kapetan nije pogriješio u mat-situaciji pred Dominikom Livakovićem.

Svega tri minute poslije uslijedio je novi šok za Hrvatsku. Ruiz je iz uloge asistenta prešao u ulogu strijelca. Primio je loptu na rubu šesnaesterca te si stvorio prostor za udarac i zatim neobranjivo pogodio kut Livakovićevog gola.
Najveću priliku za gol Hrvatska je imala u 80. minuti. Tada je Lovro Majer iskoristio neopreznost Unaija Simona i ukrao mu loptu, nakon čega je Rodri srušio Brunu Petkovića pred praznim golom i tako skrivio kazneni udarac.

Ipak, Simon je Petkoviću obranio pokušaj s bijele točke, a iako je u nastavku akcije Petković uspio zabiti, gol je poništen jer je Ivan Perišić, koji je asistirao, prerano utrčao u šesnaesterac kod izvođenja jedanaesterca.

Hrvatskoj sada slijedi ogled s Albanijom u srijedu od 15 sati.