• Uvjerljivo

Švicarska je odlično počela na Euru 2024, nakon što su Kwadwo Duah i Michel Aebischer postigli svoje prve reprezentativne golove u pobjedi od 3-1 protiv Mađarske u subotu.

Momčad Murata Yakina je do poluvremena u Kelnu došla u prednost od dva gola kako bi započela svoju kampanju u Grupi A na impresivan način.

Duah je postigao prvi gol na utakmici u svom drugom međunarodnom nastupu nakon što je debitirao ranije ovog mjeseca.

Ovaj 27-godišnjak rođen u Londonu, koji igra za bugarski klub Ludogorec Razgrad, ima dvojno državljanstvo Gane i Švicarske.

Nakon asistencije za Duahov gol, veznjak Bologne Aebischer postigao je svoj prvi gol za Švicarsku sjajnim udarcem iz daljine neposredno prije poluvremena.

Sedmi gol Barnabasa Varge u devet utakmica za Mađarsku postavio je napetu završnicu, ali je Breel Embolo pogodio u nadoknadi vremena i osigurao bodove.

Nakon izvještaja o razdoru između Yakina i njegovih igrača oko taktike, kapiten Švicarske Granit Xhaka insistirao je u petak da je zrak očišćen na vrijeme za Euro.

Nedavna večera s Yakinom uz "puno vina" zaliječila je rane, a veznjak Bayer Leverkusena pokazao je podršku menadžeru uticajnim nastupom.