• GRUPA B

italija_euro.webp

Nogometna reprezentacija Italije pobijedila je Albaniju rezultatom 2:1 u 1. kolu grupe B Europskog prvenstva i slavljem je krenula u obranu titule prvaka Starog kontinenta..

Azzurri su bili daleko bolji rival i mogli su ubjedljivije slaviti, a njihove navijače prije svega može veseliti dosta dobra igra puna kombinatorike i brzih akcija.

Ipak, Albanija je povela u 22. sekundi, a gol koji je postigao Nedim Bajrami najbrži je u povijesti Europskih prvenstava. Samo što se krenulo s centra, Di Marco je loše izveo loptu iz auta, a Bajrami je prihvatio i silovitim šutem zakucao pod gredu Donnarumminog gola. Pogodak Bajramija je daleko najbrži u povijesti Eura budući da je dosadašnji rekorder bio Dimitri Kiričenko na meču Rusija - Grčka na Euru 2004. godine koji je pogodio nakon minute i sedam sekundi.

Već u 10. minuti Bastoni je poravnao na 1:1 nakon što je poslije kornera iskoristio slabu reakciju albanske obrane i poravnao je rezultat. Talijani su nastavili s napadima, a do preokreta su došli u 19. minuti. Jedna lopta je došla do Barelle koji je sjajno šutirao s vrha kaznenog prostora i pogodio za 2:1.

U 33. minuti Frattesi je pogodio vratnicu, a u 40. minuti Strakosha je izvanredno zaustavio udarac Scamacce. U nastvaku su Talijani imali terensku nadmoć i nekoliko solidnih prilika, ali rezultat se nije mijenjao. U 90. minuti Manaj je mogao kazniti promašaje Italije, ali je Donnarumma sjajno obranio i ostalo je 2:1.

Italija će u sljedećem kolu u četvrtak igrati debi protiv Španjolske, dok Albaniju očekuje okršaj protiv Hrvatske. Podsjetimo, u prvom meču ove grupe ŠŠpanjolska je ubjedljivo pobijedila Hrvatsku 3:0.