• Island

Nogometna reprezentacija Ukrajine je nakon pobjede u Zenici protiv BiH pobijedila i reprezentaciju Islanda rezultatom 2:1 te se plasirala na Euro.

Baš kao i u duelu u Zenici prije pet dana, Ukrajinci su gubili rezultatom 1:0, ali su nadoknadili prednost protivnika i plasirali se na Euro.

Islanđani su bili bolji rival u uvodnom dijelu meča što su iskoristili nakon pola sata kada su preko Gudmundssona došli u vodstvo.

Devet minuta kasnije domaći su izjednačili preko Jaremčuka, ali je njegov pogodak poništen zbog zaleđa pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0 za goste.

Ipak, Ukrajinci nisu dugo čekali na poravnanje rezultata budući da je u 74. minuti susreta Cihankov postigao sjajan gol i vratio ih u život.

Ukrajinci su nastavili s napadima što im se isplatilo u 84. minuti susreta kada je pogodio Mudrik i donio veliku pobjedu Ukrajincima.

Reprezentacija Ukrajine će na Euru u Njemačkoj igrati u grupi E zajedno s reprezentacijama Belgije, Slovačke te Rumunjske.