• ZABIO I RONALDO

Nogometaši Portugala savladali su reprezentaciju Gane s 3:2 u susretu prvog kola H-grupe Svjetskog prvenstva u Kataru.

Portugalci su opravdali ulogu favorita i uknjižili tri boda na startu prvenstva, iako su do slavlja došli teže od očekivanog. Veći dio meča imali su terensku inicijativu, ali su se dugo mučili s obrambenom linijim Gane, pa se na prvi pogodak čekalo do 65. minute. Ronado je oboren u šesnaestercu Gane, sudac je pokazao na bijelu točku, a isti igrač je bio siguran za vodstvo portugalske reprezentacije.

Nakon primljenog gola reprezentacija Gane je krenula mnogo ofanzivnije, a kao plod takve igre je izjednačujući pogodak Ayewa u 73. minuti.

Ipak, Portugal je ponovo ubacio u brzinu više i golovima Felixa u 78. i Leaa u 80. minuti praktično riječio pitanje pobjednika.

Gana je u završnici uspjela doći i do drugog pogotka preko Bukarija, ali je Portugal rutinski susret priveo kraju, iako ih je u posljednjim sekundama moglo skupo koštati poigravanje vratara i obrambenih igrača kada im je Williams zamalo "ukrao" loptu.

U prvom meču u ovoj grupi Urugvaj i Južna Koreja odigrali su bez golova. U okviru grupe G Švicarska je danas pobijedila Kamerun s 1:0.