• Svjetsko nogometno prvenstvo

FOTO FENA /FIFA

Nogometna reprezentacija Švicarske pobjedila je Kamerun sa 1:0 (0:0), u prvoj utakmici G-grupe na 22. svjetskom prvenstvu u Kataru.

U Al-Vakri pred 39.000 gledatelja jedini pogodak postigao je Breel Embolo u 48. minuti.

U prvom dijelu susreta Kamerunci su bili za nijansu bolja ekipa, ali nisu uspjeli da ostvare prednost pripustivši dvije izglednije prilike.

Drugo poluvrijeme bolje su su otvorili Švicarci, koji su na samom početku postigli pogodak, koji je odlučio pobjednika. Nakon brze akcije Shaqiri je sjajno centrirao do Embola, koji  je zatresao mrežu iskoristviši neopreznost kamerunske odbrane.

U istoj grupi večeras se na stadionu Lusail sastaju se peterostruki prvak svijeta Brazil i reprezentacija Srbije.

U ostala dva susreta današnjeg programa u H-grupi igraju Urugvaj - Južna Koreja (14.00) i Portugal - Gana (17.00).