• SPORT

Košarkaši Boston Celticsa pobjednici su prve utakmice velikog finala NBA lige.

Celticsi su sinoć u San Franciscu ubjedljivo savladali Golden State Warriorse sa 120:108 nakon preokreta u posljednjoj četvrtini i poveli s 1:0 u finalnoj seriji koja se igra na četiri pobjede.

Celticse su do pobjede vodili Jaylen Brown s 24 i Al Horford s 26 poena, uz pogođenih šest trojki.

Kod Warriorsa najefikasnji je bio Stephen Curry s 34 poena.

Druga utakmica igra se u u ponedjeljak uvečer također u Chase Centeru u San Franciscu.

Ekipa Bostona igra u finala NBA lige prvi put od 2010. godine. Celticsi imaju priliku ponovo postati jedini NBA rekorderi. Trenutno su izjednačeni sa Los Angeles Lakersima sa po 17 titula prvaka.

Warriorsi su posljednje tri titule osvojili između 2015. i 2018. godine i imaju šest titula prvaka.