• NOGOMET

Nogometaši Zrinjskog potpuno su nadigrali Široki Brijeg u susretu 12. kola nogometne Premijer lige BiH te su na kraju slavili pobjedu 4:0.

Bio je to neuobičajen hercegovački derbi u kome su Plemići u potpunosti zasjenili Širokobriježane.

Domaći su dominirali od prve minute i praktično su riješili pitanje pobjednika u prvoj trećini utakmice.

Nemanja Bilbija je golovima u 12. i 15. minuti doveo Zrinjski u vodstvo. Ivan Bašić je u 28. iz slobodnog udarca povećao na 3:0 što je i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku Slobodan Jakovljević je nakon prekida pogodio glavom u 58. minuti za konačnih 4:0.

Široki je u 90 minuta igre stvorio samo jednu ozbiljnu priliku pred golom Zrinjskog, dok su Mostarci pored četiri gola mogli postići barem još toliko.

S tri nova boda Zrinjski je preskočio Tuzla City i zasjeo na vrh ljestvice s 27 bodova. Tuzla ima 25 bodova, a derbi susret 12. kola igra u nedjelju protiv trećeg Sarajeva. Pored te utakmice Tuzlaci imaju još jedan zaostali susret.

Široki je deveti na ljestvici s 13 bodova.