• Europsko prvenstvo

Hrvatske rukometašice do 19 godina plasirale su se u četvrtfinale Europskog prvenstva. U posljednjem kolu grupne faze slavile su nad Crnom Gorom 21-23. Budući da su identičnim rezultatom slavile i protiv Austrije, sa dvije pobjede idu u drugi krug. Poražene su od Francuske, koja je danas upisala i treću pobjedu.

No, nije išlo lagano protiv čvrstih Crnogorki. Crna Gora je na poluvremenu vodila 14-9. Činilo se to kao nedostižna prednost. I u drugom dijelu imale su 16-11, a onda nastupa nevjerojatna serija Hrvatica. Na krilima Magdalene Škarić Hrvatska radi seriju 8-0 i odlazi na +3. U nastavku su to povećale i na +5, a Crna Gora je do kraja uspjela samo smanjiti rezultat.

Bruna Zrnić i Magdalena Škarić postigle su po pet pogodaka za pobjedničku momčad.

Vratarka su imale samo pet obrana.U drugom krugu formiraju se dvije nove skupine sa po 4 ekipe.