• BUGARSKA

Prijestolnica Bugarske Sofija bila je domaćin osmog po redu "Ramus Sofia open" turniru u taekwondou. Riječ je o WT H1 turniru, na kojem je sudjelovalo 917 natjecatelja iz 21 države.

Turnir je održan šestog i sedmog ožujka, a bio je i prvi 61 turnir koji se bodovao i za olimpijske igre, koje će se održati u Tokiju ove godine.

Nastupila je i članica TK Fojnica Marija Štetić, i ostvarila zapažen rezultat. Osvojila je drugo mjesto,nakon ukupno pet borbi.Marija je i članica TK saveza Herceg-Bosne.

U prvom kolu pobijedila je četvrtu nositeljicu iz Belgije, potom je izbacila i predstavnicu Njemačke. U trećem kolu pobjeđuje Cunhuiz Portugala, koja je bila peta nositeljica. U polufinalu Marija je zlatnim bodom pobijedila olimpijsku, svjetsku i europsku prvakinju Jade Jones. Umor je učinio svoje, te je u finalu izgubila od predstavnice SAD-a Anastazije Zolotić. No,ovo je odličan nastup i Marija je samo potvrdila da se nalazi u sjajnoj formi.

U travnju Mariju očekuje i Europsko prvenstvo, a u svibnju i olimpijske kvalifikacije.

BiH je na ovom prvenstvu osvojila devet medalja, od toga tri zlatne, dvije srebrene i četiri brončane.