• Poznati svi polufinalisti

AP Images

Francuska je posljednji polufinalist Svjetskog prvenstva u rukometu. Oni su nakon dva produžetka nadvisili Mađarsku sa 35-32.

Mađarska je bolje otvorila susret i na krilima Lekaija imala 1-7, a potom i 3-9 u 13.minuti. Onda se Francuska probudila i na krilima veterana Guigoua napravila seriju 5-0 kojom se vratila u igru.

Mađari su na poluvremenu imali komotnih 2 razlike, ali znalo se da će Francuska biti bolja drugo poluvrijeme. Prvih osam minuta drugog dijela igralo se gol za gol, a od 38.minute Francuska radi seriju 4-0 i kontrolira susret. Imali su plus dva, plus tri, ali Mađari su se uporno vraćali. U zadnje dvije minute imala je Francuska 30-27, činilo je da je gotovo, ali Bodo,Boka, pa Banhidi u zadnjoj minuti donijeli su produžetke Mađarskoj.

Mađarska je i povela u produžetku, ali onda Francuska pravi seriju 3-0 kojom prelama utakmicu. Šest minuta su Mađari bili bez pogotka. Balogh sa sedam metara vraća ih na 33-32 ali Tournat i Mem postavljaju konačan rezultat.

Guigou je postigao šest golova, Descat 5. Gerard i Genty skupili su 11 obrana. Banhidi sa 6, te Boka i Lekai sa pet pogodaka vodili su Mađare. Lekai je dodao i šest asistencija, a sjajni Mikler obranio je 15 udaraca.

Francuska će u polufinalu igrati protiv Švedske, a u drugom susretu sastaju se Španjolska i Danska.