• SP RUKOMET

Katar se protiv Švedske držao 20 minuta, a onda su Šveđani ubacili u brzinu više  i pregazili Katarane. Nažalost, obistinilo se ono što se pisalo, da je Katar apsolutni autsajder, i da nema šanse za polufinale. Na kraju je završeno 35-23.

Švedska igra sjajan turnir, bez obzira što je stigla bez pola ekipe, i pravi ih je užitak gledati. Katar je nadmašio svoje ciljeve plasmanom među osam najboljih.

Chrintz i Pellas bili su najbolji kod Švedske sa po osam pogodaka, Marzo je zabio pet za poražene.

Španjolska je nadvisila Norvešku 31-26. Od ovog susreta se svakako više očekivalo. Samo 15 minuta Norvežani su bili u egalu. Bez obzira na solidno izdanje Bergeruda, Španjolci su torpedirali gol Norveške. Već na poluvremenu su se odlijepili na 21-15. Kada se ozlijedio Sagosen, bila je nemoguća misija stići zaostatak.

U drugom poluvremenu Norveška je malo pokazala znakove života, ali nisu ugrozili prednost Crvene furije.

Uspjeli su par puta prići na -3, ali ništa više od toga. Sagosen se vratio za zadnjih 15 minuta, ali ni on nije bio dovoljan. Španjolska je pokazala da je u ovom trenutku kvalitetnija i kompletnija ekipa.

Alex Dushebajev je postigao osam pogodaka za pobjedničku momčad.Sjajni Corrales obranio je 18 udaraca. Jondal je bio najbolji kod Bergeove družine sa 6 pogodaka, a i Bergerud je biio sjajan sa 16 obranjenih lopti.

Francuska i Mađarska igraju odličan susret. Nakon 60 minuta rezultat je 30-30, igraju se produžeci.

Danska i Španjolska igraju u polufinalu, Šveđani čekaju protivnika.