• 1. HNL

Dinamo je u zaostalom susretu 13. kola na Maksimiru pobijedio Hajduk 3:1. Hajduk je poveo golom Caktaša u 6. minuti, a onda je Mislav Oršić s dva krasna gola u 15. i 18. minuti kreirao veliki preokret i donio Modrima vrijednu pobjedu. Treći gol za Dinamo zabio je Lovro Majer u 84. minuti.

U prvih 45 minuta gledali smo fantastičan nogomet. Bilo je to možda i najzanimljivije i najkvalitetnije poluvrijeme ove sezone u HNL-u.

Hajduk je počeo odlično. U petoj minuti je Caktaš pogodio vratnicu, a minutu kasnije je Vušković nakon kornera glavom zabio za 0:1.

Dinamo je dvije minute kasnije tražio kazneni udarac nakon dvojbenog duela Majera i Simića. Sudac Zebec tražio pomoć VAR sobe, a onda je pustio da se igra dalje.

Minutu kasnije Dinamo je zabio. Petković je lijepo pogodio sa 16 metara, ali gol mu je poništen jer je asistent Gavranović bio u zaleđu, prenosi Index.

A onda u samo tri minute veliki preokret u režiji sjajnog Mislava Oršića. U 15 minuta je zabio možda i najljepši gol sezone. Petković mu je dodao, a krilni igrač Modrih s 18 metara pogodio je suprotne rašlje Kalinića. Tri minute kasnije Oršić je iskoristio to što je obrana Hajduka bila visoko, sjurio se prema golu, slomio je Simića, i s desetak metara pogodio je iste one rašlje kao i tri minute kasnije.

Do kraja poluvremena igra se smirila, nije bilo nekih velikih šansi, a Zoran Mamić je u prvih 45 minuta napravio čak četiri zamjene.

U nastavku Hajduk je bio puno bolja ekipa. Dinamo je u drugih 45 minuta praktički nestao s terena, a gosti su redali šansu za šansom. Umut je pogodio gredu i promašio čisti zicer, Jakoliš je glavom tukao zamalo pokraj vratnice, a Livaković je čudesno, refleksnom paradom obranio udarac Dolčeka. Dinamo je odigrao jako loše drugo poluvrijeme, ali je ipak uspio do kraja zabiti i treći gol.

Lovro Majer je efektno, škaricama zabio iz prvog udarca Dinama u drugom poluvremenu. Ponovno je velik posao odradio Oršić koji je ubacio loptu u kazneni prostor Hajduka.