• Zanimljivi rezultati

FOTO : AP Images

Bjelorusija je i treću utakmicu na prvenstvu vodila, i nije pobijedila. Držali su Švedsku u šaci, ali je na kraju završeno 26-26.

Imali su u prvom dijelu čak i 8 razlike, ali Šveđani su se malo pomalo primicali,  i zadnjih 10 minuta bili i u vodstvu od jedan razlike.Na kraju je završeno neodlučeno, a taj rezultat više odgovara švedskoj rukometnoj reprezentaciji.

Wanne je sa 7 pogodaka najzaslužniji za bod Švedske, dok su sjajni kod Bjelorusa ponovo bili Vailupau i Yurinok sa po 6 postignutih pogodaka.

Ruska rukometna federacija se nadala kako će pobjedom protiv Egipta doći na samo koračić od četvrtfinala, ali domaćin je sjajnom obranom lagano dobio utakmicu 23-28. U prvom poluvremenu Egipat je primio samo 8 pogodaka. Igrali su čvrsto, grubo, s puno kontakta, i Rusi za takvu obranu nisu imali rješenja.

Kosorotov i Shebib su bili najistaknutiji pojedinci susreta. Obojica su se po osam puta upisali u strijelce.

Sjeverna Makedonija je parirala Sloveniji 20 minuta, i to je bilo to. Slovenija se odvajala, u drugom poluvremenu su se raspištoljili , i sada imaju realne šanse za četvtfinale i ovise sami o sebi.Vranješovi izabranici slavili su 31-21.

Lazarov s 5 pogodaka bio je najbolji kod Makedonaca, Gajič sa 7 kod Slovenije.