• Počeo drugi krug

Sjajnu su utakmicu odigrali Norveška i Portugal u prvom kolu drugog kruga. Norveška je na kraju slavila 28-29.

Prvo poluvrijeme se igralo u serijama, Norveška bi se odlijepila na tri razlike, ali Portugal se sjajnom obranom uspijevao vraćati. U 29.minuti na semaforu je stajalo 14-14, ali u posljednjoj minuti Norveška daje dva pogotka za prednost na poluvremenu.

U 43.Noveška je imala i četiri razlike, ali na krilima Portele i veterana Gomesa na vratima Portugal se potpuno vratio, i u 56. minuti poveo pogotkom Saline. Norveška onda radi seriju 3-0 i činilo se da će ipak lagano do pobjede. Maglhaes je smanjio na dva razlike, a Gomes sjajnom obranom dao priliku u posljednjem napadu Portugalu da dođe do vrijednog boda. Bili su smušeni u napadu, na kraju u zadnjoj sekundi pogodili i gredu.

Važna je ovo pobjeda za Bergeove izabranike, koji su ostali u igri za četvrtfinale, ali i Portugal je još uvijek tu. Sagosen je sa 6 pogodaka bio najefikasniji kod pobjednika,Bergerud je obranio 13 lopti. Portela i Martins postigli su po 5 pogodaka za Portugal, a Quintana i Gomes su obranili ukupno 14 lopti. Gomes je proglašen i igračem utakmice.

Francuska se namučila protiv Alžira, ali je ipak na kraju slavila 29-26. Čvrsti i fizički jaki Alžirci vodili su 5-9, ali serijom 7-0 Francuska je preuzela kontrolu. Ipak,do poluvremena je Alžir stigao do minus dva, ali svi su vjerovali da će Trikolori u drugom dijelu lako prelomiti utakmicu.

U 37.minuti Francuska je vodila 20-17, ali serijom 4-0 Alžir je prešao u vodstvo. U 56.minuti rezultat je bio 26-26, a onda je iznenađujuće odgovornost preuzeo Acquevillo, i na kraju donio pobjedu izabranicima Guillaumea Gillea.

Mahe , Mem i Fabregas su postigli po 4 pogotka za Francusku, Gerard je obranio 12 lopti. Berkous je predvodio Alžice sa 7 golova, a vratari su kombinirano obranili 9 udaraca.

Švicarska je pomalo iznenađujuće pobijedila Island 20-18. Švicarska cijeli turnir igra dobro, i to se isplatilo protiv Islanda.

U utakmici na izrazito mali broj pogodaka Švicarci su se bolje snašli.Island je samo triput bio u vodstvu.

Teško da će ijedna od ovih reprezentacija dohvatiti četvrtfinale.

Schmid sa 6 i Gudmundsson sa 4 postignuta pogotka predvodili su momčadi.