• SP RUKOMET

foto : Pixsell

Sjajnu utakmicu u prvom kolu grupe H odigrali su Bjelorusija i Rusija. Možda taktički ne baš savršenu, bilo je puno grešaka, ali neizvjesnost je trajala do samoga traja. Na kraju je završeno podjelom bodova , 32-32, što je možda i najrealniji ishod.

Bjelorusija je vodila cijelo prvo poluvrijeme, u navratima i po dva razlike, ali Rusi su se uporno vraćali. Radila je veza Kulesh-Karalek, kružni napadač Bjelorusije je zabijao lagane pogotke. Ali Rusi su u napadu nalazili rješenja, iako su napadi trajali jako dugo, do dizanja sudačkih ruku u zrak. U posljednjem napadu prvog dijela Kosorotov sa zvukom semafora sjajno zabija za 15-15.

I drugi dio Bjelorusi su otvorili bolje, ponovo imali dva razlike.Ali malo po malo Rusi su preuzimali primat, a brzim kontranapadima u 45.minuti su prvi put i poveli, te minut kasnije imali i dva razlike.

No, brzim šutevima s distance Bjelorusi su se opet vratili. U posljednjih 30 sekundi ušlo se s rezultatom 32-32, Petković je na time outu posložio dobru akciju, lopta je otišla na krilo, ali udarac Shiskareva obranio je golman Bjelorusije Maroz.

Vaulipau je bio najbolji kod Bjelorusa sa 10 pogodaka.Rusi su imali čak 4 igrača sa po 6 pogodaka : Kosorotova,Kiseleva,Soroku i Shiskareva.

U drugom susretu prvog kola u 18 sati igraju Slovenija i Južna Koreja.