• SP RUKOMET

Slovenija je uvjerljivom, pomalo i bezobraznom pobjedom otvorila Svjetsko prvenstvo u rukometu. Slovenci su pregazili Južnu Koreju 51-29, a pobjeda će biti upisana i u povijest svjetskih prvenstava.

Od samog početka na terenu je bila samo jedna momčad, sičušni Južnokorejci nisu mogli zabiti preko visoke i snažne obrane Slovenije.

Prednost je samo rasla, mijenjao se sastav Slovenije, ali naloženi favoriti punili su mrežu protivnika. Na kraju će susret ostati i u sjeni jedne teške ozljede igrača Južne Koreje, koji je nezgodno stao, stradalo je koljeno. Slovenci su i protiv ovakvih protivnika zaradili 6 isključenja.

Janc i Gajič su postigli po 10 pogodaka, a krilu Barcelonu vratar je i skinuo 4 zicera. Tri Kima su kod poraženih postigla po 4 pogotka.

Švicarska je na turnir došla kao zamjena, ali to im nije smetalo da upišu prvu pobjedu. Savladali su Austriju 25-28. Nakon izjednačenog prvog poluvremena, Švicarska se u 37. minuti polako odvaja ,i čuva prednost do samoga kraja.

Weber s jedne i Schmid s druge strane su sa po 7 pogodaka bili najbolji pojedinci susreta.

Nevjerojatnu , grubu utakmicu odigrali su Alžir i Maroko. Očekivano, na mali broj pogodaka, ali na veliki broj isključenja i crvenih kartona.

Maroko je vodio 7 razlike na poluvremenu, u drugom se raspao.Na krilima Abdija Alžir je preokrenuo , i na kraju slavio 24-23.

Tri igrača Maroka ranije su otišla na tuširanje, Bentaleb,Alaoui i Hakimi ranije su otišli na tuširanje.