• GFC Sarajevo pobijedio Salinesa

Odigrano je prvo kolo Premijer futsal lige Bosne i Hercegovine.

GFC Sarajevo je pokazao da će ove godine biti ozbiljan kandidat za sami vrh. Na gostujućem terenu bodove su uzeli aktualnom prvaku i največem favoritu za osvajanje,Salinesu.Salines je ovog ljeta doveo nekoliko provjerenih imena, poput reprezentativaca Srbije Slobodana Rajčevića i Mladena Kocića. No,usprkos svemu, izabranici Nijaza Mulahmetovića su slavili sa 3-5.

Omerhodžić i Petak donijeli su Sarajlijama 0-2, ali u dvije minute Jarčevi su izjednačili. Prvo je Rajčević bio precizan iz penala, da bi potom vratar-igrač Milanović zabio za poravnanje. Na samom početku drugog dijela Petak zabija za 2-3, ali u 30.minuti preko Ivankovića domaćin je ponovo poravnao. Hršumović je u 31. minuti ponovo doveo goste u vodstvo, a pobjedu je ovjerio sjajni Petak.

U kadru Sarajeva bio je i Kreševljak Josip Bilić.

MNK Seljak iz Livna je sezonu otvorio pobjedom nad Slogom 5-3. Kolobarić,Duvnjak i Semren su već u prvih 20 minuta donijeli Livnjacima 3-0.Kolobarić i Semren su i u drugom dijelu dodali po još jedan pogodak, a Slogi nije pomogao ni raspoloženi Zukan, koji je od 32. do 40.minute postigao hat-trick.

Kaskada je u prvom kolu pobijedila novaka u ligi, Bosnu Kompred. Buljubašić s dva pogotka i Isanović pogotkom sa šest metara donijeli su krucijalnu prednost ekipi iz Gračanice. Bosna Kompred je u drugom dijelu preuzela rizik, ali uspjeli su tek smanjiti preko Zulića na 3-1.

HFC Zrinjski će i ove sezone voditi bitku za ostanak. Pokazalo se to već u prvom kolu, kada je u Mostaru slavio KMF Policajac sa 1-3. KMF Policajac je debitant u ligi, a osnovan je prije samo dvije godine. Vučić i Mirković donijeli su u prvom poluvremenu gostima 0-2,a Džombić je početkom nastavka to podigao na 0-3. Plemići su postigli tek počasni pogodak preko Kalajdžića.

Mostar SG je sigurnom pobjedom krenuo u napad na naslov. Ekipa puna bh reprezentativaca nadvisila je Brotnjo 7-2.Gosti su odolijevali do 16.minute, kada grešku vratara Bevande koristi Jelić. Dvije minute kasnije Kahvedžić zabija za 2-0.U drugom dijelu Jelić je dodao još dva pogotka, a po jedan Kahvedžić, Ibrišimović i Aladžić. Za Čitlučane su pogađali Čolak i Grbešić, koji je postigao najljepši pogodak na susretu. Lažnjakom se oslobodio čuvara, a potom lob-udarcem matirao Galića.