Nekadašnji direktor Vitezita a sada radnik odjela Razvoja PS Vitezit Miodrag Jovanović, za Oslobođenje naglašava da treba posvetiti daleko veću pažnju čuvanju opasnog materijala, posebno kiselina koje su stare po 30 godina i kod kojih se ne zna ni sastav.
Naglašava da se takva vrsta otpada ne može skladištiti na takvoj udaljenosti od grada te da imaju i separaciju komunalnog otpada u gradu "što je protivno svim pravilima". Dodaje da se bez obzira na sudbinu firme taj otpad mora dislocirati "uz pomoć međunarodnih organizacija" i poslati na uništavanje ili skladištenje.
Identično treba učiniti sa eksplozivom koji je ostao. Sa desetinama tona eksploziva koji je vjerojatno funkcionalan is totinama tona eksploziva koji više nije. I jedan id rugi predstavljaju opasnost i zbog moguće prirodne nesreće, opžara, moguće krađe, terorističkih aktivnosti.
"Imali smo primje iz Knina prije osam godina kada se dogodio požar u bivšoj vojarni i kakve su posljedice bile( 11 objekata je odletjelo u zrak zajedno nakon eksplozije oko 1 800 tona skladištenog streljiva i nekoliko stotina granata op.a) podsjeća Jovanović koji je bio prvi magistar zaposlen u Vitezitu,
Od Federalne direkcije za namjensku indrustriju Jovanović je dopisom od 19.kolovoza zahtijevao da se obavi inspekcijski nadzor u Vitezitu.
Oslobođenje.ba