Radiotelevizija Bosne i Hercegovine objavljuje Natječaj za izbor pjesama za sudjelovanje na dječjem festivalu „Mali šlager 2025“. Na natječaj se šalju originalne, neobjavljene i neizvođene pjesme, maksimalnog trajanja 3 minute i 30 sekundi, čiji tekstovi su pisani na službenim jezicima u BiH.
Za najbolje pjesme organizator će osigurati novčane nagrade i festivalska priznanja u navedenim kategorijama: najbolji tekst, najbolji aranžman, najbolja interpretacija, najbolji scenski nastup, pobjednička pjesma festivala.
Pravo sudjelovanja na Natječaju imaju autori koji su državljani Bosne i Hercegovine.Prijave pjesama potrebno je slati na e-mail adresu
Krajnji rok za prijavu pjesama je 28. veljače.
Nakon audicije održane 1. veljače u prostorijama BHRT-a, odabrani su solisti ovogodišnjeg Malog šlagera, a njihove nastupe moguće je pogledati na YouTube kanalu Glazbene produkcije.
Svi izvođači na Festivalu nastupaju uz pratnju Orkestra Glazbene produkcije BHRT-a, a aranžmani trebaju biti prilagođeni festivalskom izvođačkom sastavu, rasponu dječjih glasova i stilskom okviru tradicionalne dječije pjesme. Autori aranžmana su obavezni dostaviti partituru i dionice za orkestar, vokalne soliste i hor, a o konačnom sastavu festivalskog izvođačkog sastava bit će blagovremeno obaviješteni, navodi se priopćenju iz Glazbene produkcija BHRT.
artinfo.ba