• NOVI TRAVNIK

Večeras je u Pizzeriji Milano u Novom Travniku održana peta večer pub kviza, a svoje mjesto u polufinalu tražile su ekipe: "Darun strašni", "Kvizni stožer" i "Lude 40-te"..

Prvu večerašnju kategoriju odabrala je ekipa "Darun strašni", a odabrali su kategoriju Sport, te su na petom pitanju iskoristili joker blokade. Ovaj joker se za njih pokazao kao loše iskorišten jer nisu ponudili točan odgovor, što je značilo da nisu osvojili nijedan bod.

IMG_3178.JPG

Međutim upravo je ova ekipa upisala prvu večerašnju šesticu!

Ekipa "Lude 40-te" potom odabire Random i također blokira ostale ekipe na petom pitanju, no oni su uspješno iskoristili joker, te su osvojili maksimalan broj bodova. Pored ove šestice u istoj kategoriji su uspjeli upisati još jednu.

"Kvizni stožer" potom odabire kategoriju Film, a uspješno koriste joker blokade na drugom pitanju i osvajaju svoju prvu večerašnju šesticu!

Četvrtu kategoriju odabrala je ista ekipa, a radilo se o Geografiji. Ekipa "Lude 40-te" u ovoj kategoriji bilježi dvije šestice u nizu čime su se u prvom dijelu kviza odvojili od ostatka ekipa. Šest bodova u istoj kategoriji upisao je i "Darun".

Rješenje prve premetaljke večeri bila je PRSKALICA, a ekipa "Lude 40-te" je bila najbrža, te je upisala još 3 boda!

IMG_3208.JPG

Na pauzi su svi natjecatelji kao i uvijek do sada dobili pizzu Milana, a poredak je nakon prvog dijela izgledao ovako:

"Lude 40-te" - 40 bodova

"Darun strašni" - 31 bod

"Kvizni stožer" - 22 boda

IMG_3198.JPG

Nastavak donosi nova uzbuđenja, a prva odabrana kategorija u nastavku bila je kategorija Teških pitanja. "Darunovci" u ovoj kategoriji sjajno koriste joker x2 i upisuju velikih 12 bodova. Ekipa "Lude 40-te" je i u ovoj kategoriji upisala šesticu, a isto se dogodilo i u kategorijama Kulturna pitanja i Povijest.

Posljednja kategorija večeri bila je Glazba, a odmah na početku kategorije "Lude 40-te" bilježe još jednu šesticu. "Darunovci" uzvraćaju istom mjerom, a onda se sa šesticom "budi" i "Kvizni stožer".

Na posljednjem pitanju su ekipe "Lude 40-te" i "Kvizni stožer" uložile joker x2, no samo je ekipa "Lude 40-te" uspjela pametno iskoristiti joker i upisati još 6 bodova.

Najbrža ploča na drugoj premetaljci večeri bila je ona ekipe "Darunovaca", a najprije su prepoznali da je traženo ime i prezime "VLADIMIR ŠEKS".

Nakon dugog zbrajanja rezultata, zaključeno je da je pobjednika večeri i petog polufinalista odlučilo samo 3 boda!

Svoje mjesto u polufinalu izborila je ekipa "Lude 40-te" s 88 osvojenih bodova, dok je "Darun strašni" imao 3 boda manje. Ekipa "Kvizni stožer" je osvojila 46 bodova, te će se zajedno s "Darunovcima" naći u baražu.

IMG_3221.JPG

IMG_3209.JPG

Bitno je istaknuti da nijedna večerašnja ekipa nije ponudila sve točne odgovore iz jedne kategorije, te samim time nisu uspjeli osvojiti dodatna 2 boda na konačni rezultat!

Svoje mjesto u polufinalu za sada su osigurale ekipe: "Svemirko pub", "Mi došli nako", "Učiteljice", "Kalifornijske gliste" i "Lude 40-te".

Sljedećeg ponedjeljka očekuje nas još jedna večer kviza u Milanu kada će se predstaviti tri nove ekipe i kada ćemo saznati šestog polufinalista treće sezone kviza.

Nakon toga će uslijediti baraž kada će nastupiti sve ekipe koje su poražene u prvom krugu, te će tri najbolje proći u polufinale!

IMG_3191.JPGIMG_3180.JPGIMG_3189.JPGIMG_3184.JPGIMG_3187.JPGIMG_3186.JPGIMG_3197.JPGIMG_3219.JPGIMG_3218.JPGIMG_3216.JPGIMG_3220.JPGIMG_3199.JPGIMG_3207.JPG