× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

munje-1Obilježena 20. obljetnica osnivanja "Munja" te održan Izborni sabor Udruge

 munje-1

Postrojba specijalne policije "Munje" osnovana je 1994. godine u Kiseljaku radi što kvalitetnije obrane hrvatskih prostora središnje Bosne. U sastav "Munja" ulaze pripadnici policije kao i Postrojbi posebnih namjena s područja Kiseljaka, Kreševa, Fojnice, Travnika, Kaknja, Vareša i Sarajeva. Pripadnici ove postrojbe i nakon rata ostaju međusobno povezani, a registriranje Udruge specijalne policije "Munje" 2009. godine, kažu, bio je logičan slijed događaja.

"Udruga je osnovana s ciljem promicanja istine o Domovinskom ratu na ovim prostorima kao i radi zaštite prava naših članova, a okupljamo ih oko 50 od ukupno 60 članova koliko je u ratu imala postrojba specijalne policije", kaže Milenko Vidović, predsjednik USP DR „Munje“ Kiseljak.

Vidović je na redovitom, drugom po redu, Izbornom saboru USP ponovno izabran za predsjednika, a uz Izborni sabor članovi ove Udruge slavili su i 20 obljetnicu osnivanja postrojbe specijalne policije "Munje". Da su "Munje" dale ogroman doprinos obrani središnje Bosne, smatra i general Mario Bradara, jedan od zapovjednika Brigade HVO "Josip ban Jelačić".

"Općine lepeničke doline punih 15 mjeseci bile su u potpunom okruženju daleko nadmoćnijeg neprijatelja. Cijenu ostanka platili smo s 424 života, a ona bi sasvim sigurno bila još i veća da nije bilo hrabrih vojnika i pripadnika specijalnih postrojbi kao što su Munje", izjavio je Bradara.

"Evidentno zajedništvo koje vlada među bivšim pripadnicima specijalne policije diljem BiH, od središnje Bosne, do Hercegovine i Posavine i danas je itekako potrebno", naglašava Zdenko Jurić, predsjednik Udruge specijalne policije DR Herceg-Bosne.

munje-2

"Mnogi nas i danas pitaju, imaju li Udruge proistekle iz Domovinskog rata, pa tako i naša smisla. Ja im odgovaram da itekako imaju. Mi se svakodnevno borimo, a nerijetko i uspijevamo izboriti za bolji položaj naših članova. Poneke smo našim lobiranjem uspjeli i zaposliti, a to je vjerujte, danas izniman uspjeh. Osim toga, mi smo uvijek tu kad treba pomoći, a najnovije primjere naše dobre organiziranosti i spremnosti pomoći drugima u nevolji bilježimo ovih dana kada smo u samo dva dana prikupili nekoliko kombija pomoći i uputili ih u poplavljena područja", kaže Jurić.

Po riječima Milenka Vidovića, predsjednika USP "Munje" Kiseljak, i ova je Udruga uspjela izlobirati posao za nekoliko svojih pripadnika, a kontinuirano rade i na humanitarnim projektima.

Prije Izbornog sabora USP, članovi Udruge zajedno sa svojim gostima iz svih krajeva BiH te Mladenom Mišurićem Ramljakom, načelnikom Kiseljaka položili su vijenac i upalili svijeće pred Središnjim spomen obilježjem poginulim hrvatskim braniteljima na gradskom trgu u Kiseljaku...

(artinfo.ba/ap)

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST
Sarajevski kiseljak - novi 28.6.

munje-1Obilježena 20. obljetnica osnivanja "Munja" te održan Izborni sabor Udruge

 munje-1

Postrojba specijalne policije "Munje" osnovana je 1994. godine u Kiseljaku radi što kvalitetnije obrane hrvatskih prostora središnje Bosne. U sastav "Munja" ulaze pripadnici policije kao i Postrojbi posebnih namjena s područja Kiseljaka, Kreševa, Fojnice, Travnika, Kaknja, Vareša i Sarajeva. Pripadnici ove postrojbe i nakon rata ostaju međusobno povezani, a registriranje Udruge specijalne policije "Munje" 2009. godine, kažu, bio je logičan slijed događaja.

"Udruga je osnovana s ciljem promicanja istine o Domovinskom ratu na ovim prostorima kao i radi zaštite prava naših članova, a okupljamo ih oko 50 od ukupno 60 članova koliko je u ratu imala postrojba specijalne policije", kaže Milenko Vidović, predsjednik USP DR „Munje“ Kiseljak.

Vidović je na redovitom, drugom po redu, Izbornom saboru USP ponovno izabran za predsjednika, a uz Izborni sabor članovi ove Udruge slavili su i 20 obljetnicu osnivanja postrojbe specijalne policije "Munje". Da su "Munje" dale ogroman doprinos obrani središnje Bosne, smatra i general Mario Bradara, jedan od zapovjednika Brigade HVO "Josip ban Jelačić".

"Općine lepeničke doline punih 15 mjeseci bile su u potpunom okruženju daleko nadmoćnijeg neprijatelja. Cijenu ostanka platili smo s 424 života, a ona bi sasvim sigurno bila još i veća da nije bilo hrabrih vojnika i pripadnika specijalnih postrojbi kao što su Munje", izjavio je Bradara.

"Evidentno zajedništvo koje vlada među bivšim pripadnicima specijalne policije diljem BiH, od središnje Bosne, do Hercegovine i Posavine i danas je itekako potrebno", naglašava Zdenko Jurić, predsjednik Udruge specijalne policije DR Herceg-Bosne.

munje-2

"Mnogi nas i danas pitaju, imaju li Udruge proistekle iz Domovinskog rata, pa tako i naša smisla. Ja im odgovaram da itekako imaju. Mi se svakodnevno borimo, a nerijetko i uspijevamo izboriti za bolji položaj naših članova. Poneke smo našim lobiranjem uspjeli i zaposliti, a to je vjerujte, danas izniman uspjeh. Osim toga, mi smo uvijek tu kad treba pomoći, a najnovije primjere naše dobre organiziranosti i spremnosti pomoći drugima u nevolji bilježimo ovih dana kada smo u samo dva dana prikupili nekoliko kombija pomoći i uputili ih u poplavljena područja", kaže Jurić.

Po riječima Milenka Vidovića, predsjednika USP "Munje" Kiseljak, i ova je Udruga uspjela izlobirati posao za nekoliko svojih pripadnika, a kontinuirano rade i na humanitarnim projektima.

Prije Izbornog sabora USP, članovi Udruge zajedno sa svojim gostima iz svih krajeva BiH te Mladenom Mišurićem Ramljakom, načelnikom Kiseljaka položili su vijenac i upalili svijeće pred Središnjim spomen obilježjem poginulim hrvatskim braniteljima na gradskom trgu u Kiseljaku...

(artinfo.ba/ap)

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.