
Župa Banbrdo proslavila je blagdan sv.Leopolda Bogdana Mandića.
Sv. Leopold zaštitnik je tri župe u Vrhbosanskoj nadbiskupiji, ali manje je poznato kako je zaštitnik i filijalne crkve u Zabrđu, u Župi Banbrdo.
Riječ je o najstarijem zavjetnom mjestu u lepeničkom kraju.
Misno slavlje predvodio je župnik fra Ivica Tomas.
Nakon svete mise upriličeno je prigodno druženje ispred crkve.
Naravno, neizostavno je bilo i kolo.







artinfo.ba