Ministar zdravstva za Artinfo

anto matic

Prvim količinama cjepiva protiv koronovirusa koja su stigla u SBŽ cijepit će se zaposleni u zdravstvu koji su najizloženiji u borbi protiv epidemije

        Dio donacije cjepiva  protiv COVID-19, proizvođača Astra Zeneca, koje je Federaciji BiH donirala o Srbija, a za nedavnog posjeta našoj zemlji uručio srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić, distribuiran je i Srednjobosanskoj županiji. Informaciju u dopremanju dijela donacije, ujedno i prvih količina cjepiva  protiv COVID-19 u SBŽ,  potvrdio nam je županijski ministar zdravstva Anto Matić. „Dobili smo ukupno 480 doza cjepiva koje je preuzeo Zavod za javno zdravstvo SBŽ koji je dalje raspodijelio cjepivo prema zdravstvenim ustanovama, bolnicama i domovima zdravlja čijim zaposlenicima su cjepiva namijenjena i koji se već mogu cijepiti. Količina koju smo dobili nije ni približno dovoljna za cijepljenje svih zaposlenih djelatnika u zdravstvu kojih je 2400 tako da će prvi u našoj županiji cijepiti oni koji su najviše na udaru, dakle zaposleni u zdravstvu koji su najizloženiji u radu s pacijentima oboljelim od COVID-19“, pojasnio nam je ministar Matić.

U SBŽ spremno će dočekati i ostale količine cjepiva koje budu pristizale. Plan cijepljenja je spreman, a neke od zdravstvenih ustanove i same su pokrenule postupak nabavke, ne čekajući više razine vlasti koje su pokazale sporost u ovom procesu. „Bolnica u Novoj Biloj koja je sama pokrenula postupak nabavke cjepiva još čeka odgovor. Naš sustav spreman je za početak cijepljenja, Zavod za javno zdravstvo napravio je plan prioriteta i cijepljenje će se odvijati prema ovom planu. Na vrhu popisa su zaposleni u zdravstvu, potom korisnici Domova za starije osobe te dalje ovisno o  stupnju rizika kojima su izložene pojedine kategorije stanovništva“, kazao nam je ministar Matić.

Po riječima ministra Matića, stanje u SBŽ kad je u pitanju širenje zaraze koronavirusom se posljednjih dana komplicira. Broj zaraženih raste, sustav se bori sukladno svojim mogućnostima i kapacitetima, a kao i prilikom ranijih udara najizloženije su Bolnica za plućne bolesti i tuberkulozu u Travniku, Bolnica u Novoj Biloj te Bolnica Travnik. „Dosad poduzete mjere na suzbijanju širenja zaraze ostaju na snazi, zasad nemamo novih, vjerujem da će škole i dalje raditi, ali ipak sve ovisi kakvo će stanje biti na terenu i koliko ćemo se svi skupa ponašati odgovorno“, zaključuje ministar Matić.

Artinfo.ba

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Ministar zdravstva za Artinfo

anto matic

Prvim količinama cjepiva protiv koronovirusa koja su stigla u SBŽ cijepit će se zaposleni u zdravstvu koji su najizloženiji u borbi protiv epidemije

        Dio donacije cjepiva  protiv COVID-19, proizvođača Astra Zeneca, koje je Federaciji BiH donirala o Srbija, a za nedavnog posjeta našoj zemlji uručio srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić, distribuiran je i Srednjobosanskoj županiji. Informaciju u dopremanju dijela donacije, ujedno i prvih količina cjepiva  protiv COVID-19 u SBŽ,  potvrdio nam je županijski ministar zdravstva Anto Matić. „Dobili smo ukupno 480 doza cjepiva koje je preuzeo Zavod za javno zdravstvo SBŽ koji je dalje raspodijelio cjepivo prema zdravstvenim ustanovama, bolnicama i domovima zdravlja čijim zaposlenicima su cjepiva namijenjena i koji se već mogu cijepiti. Količina koju smo dobili nije ni približno dovoljna za cijepljenje svih zaposlenih djelatnika u zdravstvu kojih je 2400 tako da će prvi u našoj županiji cijepiti oni koji su najviše na udaru, dakle zaposleni u zdravstvu koji su najizloženiji u radu s pacijentima oboljelim od COVID-19“, pojasnio nam je ministar Matić.

U SBŽ spremno će dočekati i ostale količine cjepiva koje budu pristizale. Plan cijepljenja je spreman, a neke od zdravstvenih ustanove i same su pokrenule postupak nabavke, ne čekajući više razine vlasti koje su pokazale sporost u ovom procesu. „Bolnica u Novoj Biloj koja je sama pokrenula postupak nabavke cjepiva još čeka odgovor. Naš sustav spreman je za početak cijepljenja, Zavod za javno zdravstvo napravio je plan prioriteta i cijepljenje će se odvijati prema ovom planu. Na vrhu popisa su zaposleni u zdravstvu, potom korisnici Domova za starije osobe te dalje ovisno o  stupnju rizika kojima su izložene pojedine kategorije stanovništva“, kazao nam je ministar Matić.

Po riječima ministra Matića, stanje u SBŽ kad je u pitanju širenje zaraze koronavirusom se posljednjih dana komplicira. Broj zaraženih raste, sustav se bori sukladno svojim mogućnostima i kapacitetima, a kao i prilikom ranijih udara najizloženije su Bolnica za plućne bolesti i tuberkulozu u Travniku, Bolnica u Novoj Biloj te Bolnica Travnik. „Dosad poduzete mjere na suzbijanju širenja zaraze ostaju na snazi, zasad nemamo novih, vjerujem da će škole i dalje raditi, ali ipak sve ovisi kakvo će stanje biti na terenu i koliko ćemo se svi skupa ponašati odgovorno“, zaključuje ministar Matić.

Artinfo.ba

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17