× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

grom mlad mis 1

Župa Imena Marijina u Gromiljaku današnju nedjelju dugo će pamtiti i to po izuzetno sretnom događaju, mladoj misi fra Marija Dadića. Zajedno s roditeljima Snježanom i Slavkom, braćom Darijom i Petrom, rodbinom i prijateljima te vjernicima župe Gromiljak, radost fra Mariove mlade mise podijelili su i brojni vjernici župa Lepeničke i Lašvanske doline. Posebno brojni bili su vjernici župe Vitez gdje je fra Mario na službi župnog vikara. Iz Viteza je na slavlje u Gromiljak stizalo ne samo osobnim automobilima već i autobusom, a mladu misu nastupom su uveličali i viteški framaši. Mladomisnik se svima zahvalio na dolasku, a sreću i uzbuđenje zbog velikog događaja nisu krili njegovi najbliži kao ni vjernici ovog kraja koji su ponosno pratili njegovo odrastanje u životu i vjeri.

grom mlad mis 2

Dobrodošlicu vjernicima te brojnim svećenicima među kojima je bio i među vjernicima ovog kraja posebno omiljen dugogodišnji gromiljački župnik don Marko Perić koji je trenutačno u mirovini, na početku misnog slavlja poželio je don Ilija Karlović, župnik župe Gromiljak.

"Mlada misa fra Marija Dadića koji je rođen i odrastao u ovoj Župi veliki je događaj i radost ne samo za župu Gromiljak već i cijeli ovaj kraj. Događaj je to kojim se ponosi naša Župa koja je u posljednjih par desetljeća dala četiri svećenika", istaknuo je gromiljački župnik.

grom mlad mis 3

Nakon što su mladomisniku blagoslov podijelili roditelji Snježana i Slavko, najmlađi brat Petar prigodnom je recitacijom poželio fra Mariju sreću u njegovu pozivu.

A mladomisnikov put ka svećeništvu, podsjetio je okupljene propovjednik na mladoj misi fra Domagoj Šimić, počeo je prije 11 godina. Fra Mario Dadić rođen je 14. prosinca 1992. godine u Fojnici. Nakon završene Osnovne škole u Gromiljaku, pohađao je Franjevačku klasičnu gimaziju u Visokom. Teologoju je završio u Sarajevu, svečane zavjete položio je 13. studenog 2016. godine u Fojnici, dok je đakonsko ređenje imao u prosincu prošle godine u Sarajevu. Za svećenika je fra Mario zaređen na svetkovinu svetih Petra i Pavla prije nepuna dva mjeseca u sarajevskoj prvostolnici. Otad je na službi u župi Vitez.

grom mlad mis 4

"Proteklih 11 godina sigurno za fra Maria sigurno nije bilo lako, ali on je imao jasan cilj do kojeg je došao zahvaljujući potpori svojih najbližih, počevši od roditelja do uzora i odgajatelja u vjeri. Ono što ga čeka je također težak ali i stodobno radostan put jer fra Mario je potreban ovom puku da mu pruži utjehu kada mu zatreba, udijeli sakramente, stavljajući po uzoru na Krista čovjeka na prvo mjesto", istaknuo je fra Domagoj Šimić.

Kum mladomisniku bio je fra Nikica Vujica, definitor i ekonom Franjevačke provincije Bosne Srebrene.

grom mlad mis 5

Zajedno s roditeljima, rodnimom, prijateljima, svjetovnim kumovima Dijanom i Igorom Škorom, braćom svećenicima, kumom fra Nikicom Vujicom te brojnim vjernicima fra Mario je svoju mladu misu proslavio u Gradskoj dvorani u Kiseljaku. Organiziranju velikog slavlja pomogli su mnogi, sukladno mogućnostima. Uz vjeru i zajedništvo slavilo se kako i dolikuje ovom sretnom događaju.

artinfo.ba

 

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

grom mlad mis 1

Župa Imena Marijina u Gromiljaku današnju nedjelju dugo će pamtiti i to po izuzetno sretnom događaju, mladoj misi fra Marija Dadića. Zajedno s roditeljima Snježanom i Slavkom, braćom Darijom i Petrom, rodbinom i prijateljima te vjernicima župe Gromiljak, radost fra Mariove mlade mise podijelili su i brojni vjernici župa Lepeničke i Lašvanske doline. Posebno brojni bili su vjernici župe Vitez gdje je fra Mario na službi župnog vikara. Iz Viteza je na slavlje u Gromiljak stizalo ne samo osobnim automobilima već i autobusom, a mladu misu nastupom su uveličali i viteški framaši. Mladomisnik se svima zahvalio na dolasku, a sreću i uzbuđenje zbog velikog događaja nisu krili njegovi najbliži kao ni vjernici ovog kraja koji su ponosno pratili njegovo odrastanje u životu i vjeri.

grom mlad mis 2

Dobrodošlicu vjernicima te brojnim svećenicima među kojima je bio i među vjernicima ovog kraja posebno omiljen dugogodišnji gromiljački župnik don Marko Perić koji je trenutačno u mirovini, na početku misnog slavlja poželio je don Ilija Karlović, župnik župe Gromiljak.

"Mlada misa fra Marija Dadića koji je rođen i odrastao u ovoj Župi veliki je događaj i radost ne samo za župu Gromiljak već i cijeli ovaj kraj. Događaj je to kojim se ponosi naša Župa koja je u posljednjih par desetljeća dala četiri svećenika", istaknuo je gromiljački župnik.

grom mlad mis 3

Nakon što su mladomisniku blagoslov podijelili roditelji Snježana i Slavko, najmlađi brat Petar prigodnom je recitacijom poželio fra Mariju sreću u njegovu pozivu.

A mladomisnikov put ka svećeništvu, podsjetio je okupljene propovjednik na mladoj misi fra Domagoj Šimić, počeo je prije 11 godina. Fra Mario Dadić rođen je 14. prosinca 1992. godine u Fojnici. Nakon završene Osnovne škole u Gromiljaku, pohađao je Franjevačku klasičnu gimaziju u Visokom. Teologoju je završio u Sarajevu, svečane zavjete položio je 13. studenog 2016. godine u Fojnici, dok je đakonsko ređenje imao u prosincu prošle godine u Sarajevu. Za svećenika je fra Mario zaređen na svetkovinu svetih Petra i Pavla prije nepuna dva mjeseca u sarajevskoj prvostolnici. Otad je na službi u župi Vitez.

grom mlad mis 4

"Proteklih 11 godina sigurno za fra Maria sigurno nije bilo lako, ali on je imao jasan cilj do kojeg je došao zahvaljujući potpori svojih najbližih, počevši od roditelja do uzora i odgajatelja u vjeri. Ono što ga čeka je također težak ali i stodobno radostan put jer fra Mario je potreban ovom puku da mu pruži utjehu kada mu zatreba, udijeli sakramente, stavljajući po uzoru na Krista čovjeka na prvo mjesto", istaknuo je fra Domagoj Šimić.

Kum mladomisniku bio je fra Nikica Vujica, definitor i ekonom Franjevačke provincije Bosne Srebrene.

grom mlad mis 5

Zajedno s roditeljima, rodnimom, prijateljima, svjetovnim kumovima Dijanom i Igorom Škorom, braćom svećenicima, kumom fra Nikicom Vujicom te brojnim vjernicima fra Mario je svoju mladu misu proslavio u Gradskoj dvorani u Kiseljaku. Organiziranju velikog slavlja pomogli su mnogi, sukladno mogućnostima. Uz vjeru i zajedništvo slavilo se kako i dolikuje ovom sretnom događaju.

artinfo.ba

 

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.