× Početna Vijesti Sport Kultura Crna kronika Politika Zanimljivosti

poplava-gromiljakNa pojedinim dionicama se otežano prometuje, poplavilo nekoliko kuća i gospodarskih objekata, onečišćeno izvorište vode u Višnjici...

 poplava-gromiljak

Nabujale rijeke i potoci koji su se na više mjesta izlili iz svojih korita, i dalje stvaraju probleme Kiseljačanima. Stanje u Lepenici koje je u srijedu bilo vrlo teško, zbog radova na dionici Koridora Vc i nemara izvođača, turskog Cengiz Insaata koji nije vodio računa o prohodnosti odvoda, u četvrtak se stabiliziralo. No, problemi su preselili na drugi kraj općine, u naselja Mjesne zajednice Gromiljak. Promet je u četvrtak ujutro bio blokiran za većinu vozila, izuzev teretnih, u mjestu Jehovac na magistralnoj prometnici Blažuj- Kaonik. Nešto kasnije promet se donekle stabilizirao, ali se tijekom dana prometovalo otežano, potvrdili su nam u Civilnoj zaštiti općine Kiseljak.

poplava-gromiljak2

"Pored Jehovca otežano se prometuje i na prometnici u blizini fojničkog raskrižja. Voda je doprla i do nekoliko kuća i gospodarskih objekata, ljudi u Jehovcu i okolnim naseljima morali su evakuirati stoku, a što se ljudi tiče, samo je jedna osoba iz prizemlja obiteljske kuće morala na kat. Noću sa srijede na četvrtak voda je došla i do prigradskih naselja uz prometnicu prema Sarajevu. Naše ekipe su intervenirale i uz pomoć mještana podigli smo nasipe", kaže Nijaz Bunjo, iz CZ Kiseljak.

poplava-gromiljak1

Poplave, uz ljudski nemar, uzrok su onečišćenja vode na izvorištu u Višnjici, kojim se napajaju naselja Višnjica, Višnjica Polje i Višnjica Gaj. Oko 60 domaćinstava ima mutnu vodu onečišćenu fekalijama zbog čega je na terenu bila općinska inspekcija. Problem je nastao, potvrdili su nam mještani te djelatnici Civilne zaštite, kada je jedan od mještana vozilom poduzeća Grakop čiji je djelatnik, pokušao podizanjem nasipa u blizini izvorišta zaštiti svoj posjed. Nasipi su uzrokovali onečišćenje izvorišta.

Usprkos svemu, u Civilnoj zaštiti Kiseljak kažu da je stanje pod kontrolom te da nema mjesta panici. Kiša je u četvrtak padala manjim intenzitetom u odnosu na srijedu tako da se voda povukla s pojedinih poplavljenih područja, a vodostaj rijeka na nekim mjestima opao.

(artinfo.ba/ap)

NATJEČAJI RADAR OSMRTNICE MARKETING POŠALJITE VIJEST

poplava-gromiljakNa pojedinim dionicama se otežano prometuje, poplavilo nekoliko kuća i gospodarskih objekata, onečišćeno izvorište vode u Višnjici...

 poplava-gromiljak

Nabujale rijeke i potoci koji su se na više mjesta izlili iz svojih korita, i dalje stvaraju probleme Kiseljačanima. Stanje u Lepenici koje je u srijedu bilo vrlo teško, zbog radova na dionici Koridora Vc i nemara izvođača, turskog Cengiz Insaata koji nije vodio računa o prohodnosti odvoda, u četvrtak se stabiliziralo. No, problemi su preselili na drugi kraj općine, u naselja Mjesne zajednice Gromiljak. Promet je u četvrtak ujutro bio blokiran za većinu vozila, izuzev teretnih, u mjestu Jehovac na magistralnoj prometnici Blažuj- Kaonik. Nešto kasnije promet se donekle stabilizirao, ali se tijekom dana prometovalo otežano, potvrdili su nam u Civilnoj zaštiti općine Kiseljak.

poplava-gromiljak2

"Pored Jehovca otežano se prometuje i na prometnici u blizini fojničkog raskrižja. Voda je doprla i do nekoliko kuća i gospodarskih objekata, ljudi u Jehovcu i okolnim naseljima morali su evakuirati stoku, a što se ljudi tiče, samo je jedna osoba iz prizemlja obiteljske kuće morala na kat. Noću sa srijede na četvrtak voda je došla i do prigradskih naselja uz prometnicu prema Sarajevu. Naše ekipe su intervenirale i uz pomoć mještana podigli smo nasipe", kaže Nijaz Bunjo, iz CZ Kiseljak.

poplava-gromiljak1

Poplave, uz ljudski nemar, uzrok su onečišćenja vode na izvorištu u Višnjici, kojim se napajaju naselja Višnjica, Višnjica Polje i Višnjica Gaj. Oko 60 domaćinstava ima mutnu vodu onečišćenu fekalijama zbog čega je na terenu bila općinska inspekcija. Problem je nastao, potvrdili su nam mještani te djelatnici Civilne zaštite, kada je jedan od mještana vozilom poduzeća Grakop čiji je djelatnik, pokušao podizanjem nasipa u blizini izvorišta zaštiti svoj posjed. Nasipi su uzrokovali onečišćenje izvorišta.

Usprkos svemu, u Civilnoj zaštiti Kiseljak kažu da je stanje pod kontrolom te da nema mjesta panici. Kiša je u četvrtak padala manjim intenzitetom u odnosu na srijedu tako da se voda povukla s pojedinih poplavljenih područja, a vodostaj rijeka na nekim mjestima opao.

(artinfo.ba/ap)

REDAKCIJA PORTALA

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

Copyright 2007-2023 ART Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

Uvjeti korištenja Pravila privatnosti Kolačići Impressum

Pravila o kolačićima

Ova stranica koristi samo nužne kolačiće kako bi Vam omogućili bolje i ugodnije surfanje. Korištenjem web stranice slažete se sa uvjetima korištenja kolačića.