• Liga nacija

241015177.webp

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u fantastičnoj utakmici četvrtog kola Lige nacija remizirala u Poljskoj protiv domaće reprezentacije, a bilo je 3:3.

Povela je Poljska već u petoj minuti susreta preko nogometaša Intera Piotra Zielinskog da bi onda uslijedio nevjerojatno razdoblje igre Vatrenih.

Izabranici Zlatka Dalića su postigli tri gola za šest minuta i od izgubljene situacije u Varšavi došli do sigurne i ubjedljive prednosti.

Sve je krenulo u 20. minuti susreta kada je Borna Sosa postigao fenomenalan pogodak za izjednačenje rezultata, a četiri minute kasnije u strijelce se upisao i bivši U-21 reprezentativac BiH Petar Sučić.

Sučić je pogodio nakon asistencije Martina Baturine, a rođeni Bugojanac se odužio suigraču iz Dinama svega dvije minute nakon svog pogotka.

Uputio je asistenciju za Dinamovog veznjaka koji je pogodio mrežu vratara Poljske, no tu nije bio kraj golovima na ovom susretu budući da su Poljaci u 45. minuti preko Nicole Zalewskog smanjili prednost Vatrenih.

Poljaci su se u potpunosti vratili u život u 68. minuti susreta kada je Sebastian Szymanski matirao Dominika Livakovića i donio izjednačenje rezultata Poljacima.

U 76. minuti susreta Dominik Livaković je dobio izravan crveni karton pa je ostavio suigrače na cjedilu do kraja susreta što Poljaci nisu iskoristili pa je susret okončan remijem.

Hrvatska je trenutno drugoplasirana sa sedam osvojenih bodova iz četiri odigrana susreta dok je Poljska treća s tri boda manje.

U sljedećem kolu Poljska će gostovati kod Portugala dok Hrvate očekuje još jedno gostovanje i to kod reprezentacije Škotske.

Rezultat i strijelci:

Poljska - Hrvatska 3:3 (Zielinski 5', Zalewski 45', Szymanski 68'/ Sosa 20', Sučić 24', Baturina 26')