• Preko 900 trkača

Sedmu Pharmamed Travnik noćnu utrku obilježili su novi rekordi i noviteti, kao i veliki odaziv sudionika.

Na utrku se prijavilo 1.127 sudionika, od čega se 911 njih registriralo i dobilo startni broj, a 757 natjecatelja uspješno je istrčalo travničku peticu, priopćili su organizatori.

Kenijski trkač Kennedy Kipkemoi Rono ponovo je slavio na utrci, popravivši vlastiti rekord staze s vremenom od 14:27, što je za tri sekunde brže od prošlogodišnjeg rezultata.

Drugo mjesto osvojio je Tomislav Novosel iz Hrvatske s vremenom od 14:29, dok je treći bio Albert Kipkorir Tonui koji je stazu pretrčao za 15:09.

U ženskoj konkurenciji, rekorderka staze Bojana Bjeljac nije izgubila rekord postavljen prije dvije godine (16:31), dok je ove godine najbrža bila Mercy Chemutai s vremenom od 17:16.

Emina Alagić osvojila je drugo mjesto (17:33), a treće je pripalo Tei Faber (18:13).

U utrci je sudjelovao i najstariji trkač, 90-godišnji Zijad Bašić koji je i ove godine dokazao da godine nisu prepreka za sportske uspjehe.

Najbrža obitelj trčala je pod imenom Usr Treskavica 2019 s prosječnim vremenom od 25:01.

Svojevrsna uvertira u utrku i ove godine bila je Helen Doron Kids’ Fun Run, utrka za djecu koja se odvila u četiri kategorije, okupivši oko 400 mališana uzrasta od 4 do 11 godina.

Organizatori su se zahvalili svim sponzorima i volonterima na podršci u realizaciji ovog sportskog događaja koji je održan pod motom "Nulta tolerancija na nekontroliranu promociju alkohola u BiH".