• Drugo izdanje

U Busovači je odigran 2. Međunarodni šahovski turnir, a nakon uzbudljivih partija prvo mjesto je osvojio FIDE majstor Amir Hadžović sa 7.5 poena..

Povodom 635. Rođendana Busovače u odličnoj organizaciji Šahovskog kluba Busovača u motelu "Sarajlić" odigran je 2. Međunarodni šahovski turnir. Na turniru je sudjelovalo 66 šahista i šahistkinja iz BiH i regije čiji rejting ne prelazi 2300 poena, među njima i osam igrača s FIDE titulama. Igrao se švicarski sustav od 9 kola uz tempo igre je 10 minuta + 3 sekunde po igraču za svaki potez.

Glavni sudac turnira bio je Dino Marković, pomoćni Belmir Miskić, a ravnatelj turnira Edhem Ekmeščić. Pokrovitelj turnira bila je Općina Busovača, a otvorio ga je Marko Šantić, predsjedatelj Općinskog vijeća.

Organizator na čelu s predsjednikom Branislavom Vujicom je osigurao nagradni fond od 1.880 KM i činilo ga je deset redovnih i osam specijalnih nagrada. Finalni plasman: Hadžović 7.5 poena, Ćorović i Pašalić 7, Čunjalo, Trkulja, Praštalo i Bajrić 6.5, Strinić, Čerimović, Radača, Bajramović, Korjenić i Džafić 6 itd.