• POBJEDA NAD FRANCUSKOM

Nogometna reprezentacija Španjolske osvojila je naslov olimpijskog prvaka, nakon što je u finalu pobijedila reprezentaciju Francuske s 5:3.

Španjolci su tako nastavili uspješnu sezonu u kojoj su osvojili i naslov prvaka Europe, a do pobjede nad Francuzima došli su nakon dva produžetka. Rezultat nakon 90 minuta bio je 3:3, a Španjolska je s dva gola u dodatnih 30 minuta uspjela doći do zlata, drugi put u povijesti.

Domaćini Francuzi su dobro počeli meč i u 11. minuti došli do vodstva golom Millota. No, uslijedilo je furioznih 10 minuta španjolske reprezentacije koja je s tri gola došla do velike prednosti.

Prvo je u 18. minuti López postigao gol za izjednačenje, a sedam minuta kasnije i za vodstvo i preokret, dok je u 28. minuti Baena pogodio za visokih 3:1.

Činilo se da će Španjolci lako do slavlja, ali je Francuska u završnici s dva gola došla do izjednačenja. U 79. minuti Akliouche je pogodio za 2:3, a u sudačkoj nadoknadi Mateta iz penala donosi izjednačenje i produžetak.

U dodatnih 30 minuta Camello je postigao dva pogotka, u 100. i 120. minuti i svojoj reprezentaciji donio pobjedu.