• "PREŽIVJELI" SLOVENCE

Rukometaši Danske plasirani su se u finale olimpijskog turnira u Parizu.

Danci su u polufinalu pobijedili Sloveniju s 31:30 i treći put zaredom igrat će finale na Olimpijskim igrama.

Reprezentacija Danske vodila je tijekom cijele utakmice, u drugom poluvremenu i sa šest golova razlike, ali su Slovenci u završnici uspjeli potpuno se približiti te su imali i napad za izjednačenje. No, danski rukometaši su u posljednjim sekundama uspjeli prekršajem za deveterac zaustaviti Slovence i praktično osigurati pobjedu.

Pred Dancima je sada finale protiv Njemačke, koja je danas savladala Španjolsku sa 25:24.

Dancima je ovo treće uzastopno olimpijsko finale, a u prethodna dva rivali su im bili Francuzi koje su pobijedili u Riju, ali su poraženi u Tokiju.

Finale je na programu u nedjelju, posljednjeg dana OI, od 13.:30 sati, dok će se Slovenije i Španjolska sastati u 9 sati u susretu za brončanu medalju.