• EURO 2024

Utakmicama u Stuttgartu i Frankfurtu večeras je okončano natjecanje u grupi A na Europskom prvenstvu u Njemačkoj. U osminu finala će sigurno Njemačka i Švicarska, dok će Mađarska kao trećeplasirana čekati rasplet u drugim grupama.

Švicarska je u dvoboju protiv Njemačke pokazala visoke ambicije na ovom turniru te je vodila 1:0 sve do sudačke nadoknade. U vodstvo su došli u 28. minuti kada je Frulet odlično prošao po lijevoj strani i ubacio, a na pravom mjestu bio je Ndoye koji je zakucao loptu u mrežu. Ipak, Fulkrug je u drrugoj minuti sudačke nadokande pogodio za konačnih 1:1 te tako sačuvao Njemačkoj prvo mjesti. Švicarska ide dalje kao drugoplasirana.

Škotska i Mađarska su igrali neriješeno bez pogodaka sve do 10. minute sudačke nadoknade kada je Csoboth postigao gol vrijeda tri boda. Mađarska sada čeka rapslet ostalih grupa da bude među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, ali su im s dva osvojena boda izuzetno male šanse.

Njemačka i Švicarska će već u subotu igrati utakmice osmine finala. Njemačka će kao pobjednik grupe A od 21 sat igrati protiv drugoplasiranog iz grupe C, dok će tri sata ranije Švicarska igrati protiv drugoplasiranog iz grupe B.