• Beograd

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je srebrenu medalju na 200 metara delfin na Europskom prvenstvu u  Beogradu.

Pudar je nastavila sa odličnim rezultatima i osvojila je 20 medalju na velikim natjecanjima.

U današnjem finalu dionicu je isplivala 2:08.15, što je samo 27 stotinki lošije od europske prvakinje Helene Rosendahl Bach iz Danske.

Pudar je na prvom okretu bila šesta, a potom je pojačala tempo te na 100 metara okrenula kao trećeplasirana. U posljednjih 50 metara je još više pojačala i skoro došla do zlata koje joj je izmaklo za 27 stotinki.

Bronzanu medalju osvojila je Mađarica Boglarka Telegdy Kapas sa 34 stotinke lošijim vremenom od pobjednice.

Druga, mlada bosanskohercegovačka plivačica Iman Avdić osvojila je osmo mjesto u utrci na 400 metara slobodno.

Avdić, koja će tek napuniti 17 godina, danas je nastupila u svom prvom seniorskom finalu na Europskom prvenstvu i osvajanjem osmog mjesta ostvarila je najbolji rezultat u karijeri.