• DUEL NA KOŠEVU

Nogometaši Sarajeva i Borca remizirali su večeras u sadržajnom derbiju 27. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, a na Koševu je rezultat u duelu ovih rivala bio 1:1.

Prvi opasan napad na utakmici imali su gosti u 7. minuti, ali je ubačaj Damira Hrelje s desne strane izblokirala obrana Sarajeva i otklonila opasnost.

Pet minuta kasnije stopostotna prilika za Borac. Hrelja je nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca izašao sam pred vratara Dejana Ilieva, ali je šutirao visoko preko gola.

Sarajevo prvi put prijeti polovicom prvog poluvremena. Tada je Francis Kyeremeh izašao sam pred vratara Borca Marka Miloševića, ali šutirao je pored gola.

U 25. minuti nova sjajna prilika za Sarajevo. Ranko Jokić je izblokirao skoro na gol-crti udarac Hamze Čatakovića kada je vratar već ležao na podu.

Uslijedilo je zatišje, koje je prekinuto u završnici prvog poluvremena golom Borca za vodstvo od 1:0.

Previše su bordo defanzivci ostavili prostora opasnom mladom Davidu Vukoviću, koji se namjestio na 18 metara, šutirao, a loptu je skrenuo Marin Aničić i prevario vratara Ilieva za 1:0.

Tri minute poslije je Sarajevo moglo do potpunog preokreta. Aničić glavom šutira nakon kornera, a lopta od Jakova Blagaića odlazi tik pored vratnice gola Borca.

Odličnu akciju je Sarajevo odigralo u 71. minuti. Dva uigrana dodavanja nakon slobodnog udarca, a Buljubašićev udarac iskosa s desne strane vratar Milošević odbija u korner.

Najbolju priliku u nastavku Borac pravi u 79. minuti, ali šut Hrelje glavom završava pored gola.

Pobjedonosni gol je Borac mogao postići u posljednjoj akciji na utakmici. Nakon centaršuta iz slobodnjaka je Jokić bio najviši u skoku, ali šutirao je pokraj vratnice.

Do kraja je ostalo 1:1, tako su timovi podijelili bodove, a nakon današnjeg slavlja Zrinjskog nad Slogom (2:0) komplicira se utrka za prvaka BiH jer sada Plemići za Banjalučanima na vrhu tabele zaostaju samo pet bodova.

Sarajevo zauzima četvrtu poziciju s 42 boda te je tako čak za 21 bod udaljeno od Borca (63).

U sljedećem kolu, sredinom sljedećeg tjedna Sarajevo dočekuje Zrinjski, dok će Borac ugostiti Posušje.