• Uvjerljivo

Plemici zrinjaaa

Zrinjski je u zaostaloj utakmice Premijer lige BiH lakše nego se očekivalo nadograo gradskog rivala Veleža.

Iako se najavljivala tvrda i izjednačena utakmica Plemići su na stadionu pod Bijelim brijegom upisali uvjerljivu pobjedu 3:0, petu uzastopnu u domaćem prvenstvu.

Zrinjski je do vodstva došao u ranoj fazi utakmice. U 6. minuti slobodan udarac s ruba kaznenog prostora izveo je Tomislav Kiš, a za 1:0 glavom je pogodio Mario Ćuže.

U 37. minuti s 20 metara pucao je Stipe Radić, vrata Veleža Osman Hadžikadić obranio je njegov udarac, a na odbijanac je natrčao Slobodan Jakovljević i pospremio loptu u mrežu za 2:0.

Rođeni su svoju prvu veliku priliku imali u 44. minuti kada je nakon prekida glavom šutirao Nermin Haskić, a loptu je fantastičnom intervencijom ispod grede zaustavio vratar Marko Marić.

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena Zrinjski je došao do trećeg pogotka. Nakon udarca iz kuta lopta je došla do Jakovljevića na drugoj stativi koji je ima lak zadatak proslijediti je u Veležov gol.

U nastavku je Velež pokušao doći do utješnog gola, a Rođeni su najbliže tome došli u 74. minuti kada je Giorgi Guliashvili pogodio vratnicu.

S obzirom da ih u sljedećih osam dana čekaju dva iznimno teška susreta, gostovanje kod Borca u nedjelju i domaća utakmica Konferencijske lige u četvrtak protiv Legije, nogometaši Zrinjskog nisu se previše trošili u drugom poluvremenu i mirno su proveli utakmicu kraju.

Večeras se igra još jedna zaostala utakmica Premijer lige BiH u kojoj se sastaju Borac i Sarajevo.

Uoči tog susreta prvi na ljestvici je Borac s 24 boda, ispred Zrinjskog koji ima 21. Treće Sarajevo i četvrti Široki Brijeg imaju po 19, a peti Velež 17 bodova.