• Kvalifikacije

Nogometna reprezentacija Srbije  je u Beogradu rezultatom 3:1 savladala Crnu Goru i tako sebi širom otvorila vrata plasmanu na Europsko prvenstvo koje se sljedeće godine igra u Njemačkoj.

Bio je ovo susret koji je nosio veliki ulog kako za jedne, tako i za druge. Za Srbiju je u igri bila isključivo pobjeda, dok su se Crnogorci nadali makar remiju kako bi u preostala dva kola mogli do čuda.

Domaćin je stoga počeo ofanzivno već od prve minute. Napadi pred golom gostiju smjenjivali su se kao na traci, a jedan im se isplatio već u 9. minuti.

Srbija je došla u vodstvo preko svog najboljeg strijelca svih vremena Aleksandra Mitrovića. Napadač saudijskog Al-Hilala je prošao dva svoja čuvara i majstorski spoljnom pogodio mrežu vratara Mijatovića.

Crnogorci su se nakon toga uglavnom oslanjali na kontre, a jedna od njih im se isplatila prije kraja prvog dijela.

Stevan Jovetić je primio jednu loptu, iskoristio proigravanje Marušića te s lijevog boka uputio neobranjiv udarac u dalji ugao za 1:1.

I nakon toga gosti su imali nekoliko opasnih izleta pred golom Srbije, ali nisu uspjeli ozbiljnije do kraja susreta zaprijetiti.

Orlovi su nakon toga u razmaku od svega četiri minute drugog dijela zabili dva gola i uz takozvani blitzkrieg došli do zlata vrijedne pobjede.

Još jednom je pogodio Mitrović, a jedan gol je dodao i Tadić za pobjedu koja može značiti i plasman na EURO prvi nakon 24 godine za naše istočne susjede.

Srbiji za to u posljednjem kolu treba još samo bod protiv Bugarske koja je odavno ostala bez ikakvih šansi.

U drugoj utakmici ove grupe viđeno je mini iznenađenje. Mađarska je gubila na poluvremenu u Litvi 2:0, ali je u nastavku zabila dva puta i spasila se poraza.