• Azerbejdžan

zeljeznicar neft

Nogometaši Željezničara oprostili su se od Konferencijske lige nakon što su večeras u azerbejdžanskom Bakuu izgubili u revanš susretu sa domaćom Neftchi ekipom 2:0.

Azerbejdžanski tim bio je bolji protivnik tijekom cijelog susreta i zasluženo se plasirao u treće pretkolo ovog natjecanja, gdje će igrati protiv turskog velikana Bešiktaša.

Domaćin je od početka igrao dosta obrambeno, ali prvu ozbiljniju šansu imala je ekipa Željezničara u 17. minutu kada udarac Ovčine brani golman domaćeg sastava Brkić.

Do vodstva dolaze dvije minute kasnije kada zadnja linija Željezničara griješi na svojoj polovini terena, a njihovu grešku iskoristio je Saief, koji bez većih problema matira Muftića.

Željezničar je zaigrao dosta bolje u drugom poluvremenu i u nekoliko navrata zaprijetio domaćem timu. Odličnu priliku u 56. minutu imao je Krpić, čiji udarac brani Brkić.

Veliku priliku u 60. minutu propustio je strijelac prvog gola Saief koji je sam izašao pred golmana Željezničara, ali golman „plavih“ uspjeva odbraniti njegov šut.

Pitanje pobjednika riješeno je u 68. minutu kada drugi gol za domaćina glavom postiže Israfilov.

Željezničar je u nastavku meča pokušao napraviti nešto više pred golom protivnika, ali bez mnogo uspjeha.
Azerbejdžanski predstavnik bez problema je kontolirao tijek susreta i nastavit će natjecanje u 3. pretkolu Konferencijske lige. Željezničar se nakon ovog poraza okreće domaćem prvenstvu.