• Prvak BiH

zrinjski europa

Nogometaši Zrinjskog ostvarili su veliku pobjedu rezultatom 1:0 na gostovanju u Jerevanu kod Urartua, čime su došli do minimalne, ali jako bitne prednosti na startu kvalifikacija za Ligu prvaka.

Zrinjski je prva bosanskohercegovačka ekipa koja je nastupila u Europi ovoga ljeta. Kao prvak BiH, danas je gostovao prvaku Armenije Urartuu u utakmici u kojoj smo vidjeli uzbudljivu završnicu.

Osvajač duple krune u BiH odlično je ušao u meč i zaprijetio već u trećoj minuti. Sjajnu kombinaciju odigrali su Plemići, Nemanja Bilbija je glavom spustio loptu za Matiju Malekinušića, ali njegov udarac odlazi u blok.

Samo dvije minute kasnije, opasan centaršut uputio je Josip Ćorluka, ali nitko nije to ispratio i propala je obećavajuća situacija za Mostarce.

Prijetio je Zrinjski u još nekoliko navrata, a onda je u 36. minuti imao najbolju priliku na utakmici. Nakon ubačaja Marija Tičinovića, Malekinušić glavom šutira i pogađa vratnicu.

Prvu ozbiljniju priliku domaćin je imao u 44. minuti, ali je Marcos Junior iz okreta s desne strane šutirao pored gola. Bez golova otišlo se na odmor.

Zrinjski je sreće imao i u 54. minuti. Kapetan domaćeg tima Zhirayr Margaryan je silovito tukao iz slobodnog udarca, ali je pogodio gredu gola Zrinjskog.

Predstavnik BiH ponovo je uspostavio kontrolu nad igrom sredinom drugog dijela, a novu veliku priliku imao je u 65. minuti. Nakon duge i tečne akcije, došla je povratna lopta do Mate Stanića, ali je njegov udarac izblokiran kada se činilo da lopta ide u mrežu.

Veliku grešku u 77. minuti napravio Hrvoje Barišić, dodao je loptu do Yaye Sanogoa, koji izlazi sam na vratara Zrinjskog, ali je vratar Marko Marić uspio obraniti udarac. U nastavku je Oleg Poljakov šutirao preko gola.

Činilo se da će meč biti završen bez golova. Ipak, za erupciju oduševljenja gostujućih navijača pogodio je Matej Senić u 89. minuti. Prethodno mu je sjajno izveo korner Zvonimir Kožulj "pogodivši" ga na drugoj vratnici.

Ostalo je 0:1, tako da Zrinjski nosi vrijednu pobjedu kući u Mostar, gdje će se za sedam dana igrati uzvrat prvog pretkola Lige prvaka. Iako stvari još uvijek nisu riješene, a putnika u drugo pretkolo saznat ćemo nakon uzvratne utakmice, ovo je velika pobjeda za bh. predstavnika na startu europskog puta.

Pobjednik ovog dvomeča ide u drugom pretkolu na boljeg iz dvomeča Slovan Bratislava (Slovačka) - Hesperange (Malta).