• Pobijedili Hrvatsku

Reprezentacija Španjolske osvojila je Uefinu Ligu nacija nakon što je u finalu boljim izvođenjem jedanaesteraca svladala Hrvatsku rezultatom 5:4.

Nakon 90 minuta igre mreže su mirovale, promjene rezultata nije bilo ni nakon produžetka pa je odluka pala iz kaznenih udaraca.

Za Španjolsku su precizni bili Joselu, Rodri, Merino i Asensio. S druge strane zabijali su Vlašić, Brozović, Modrić, Perišić, ali je u četvrtoj seriji Majer šutirao po sredini gola i pogodio u noge španjolskog vratara.

Laporte je imao prigodu donijeti pobjedu Španjolskoj, ali je pogodio gredu i pružio još jednu šansu Vatrenima. Ipak, u šestoj seriji Unai Simon obranio je Petkovićev udarac, a Carvajal je bio precizan.

Tako je nakon Portugala 2019. i Francuske 2021. godine Španjolska osvojila treće izdanje Lige nacije.