• Tenis

duje tenis 23 ulazak

Hrvat Duje Ajduković osvajač je teniskog tunira "Juicy Kiseljak open 2023".

Ajduković je stigao do sedme titule u karijeri a treće ove godine.

Talentirani 22-godišnjak u finalu je nadigrao Brazilca Pedra Boscardina Diasa sa 2-0 u setovima (6-2;7-5).

Prvi set Ajduković je dosta lagano riješio u svoju korist za samo 38 minuta. Dvaput je oduzimao servis protivniku.

Boscardin Dias se stabilizirao u drugom setu, imao break prednosti, no Ajduković se vratio u set.

Pri rezultatu 4-4 Ajduković pravi break i ima priliku servirati za set/meč, ali uporni 20-godišnji Brazilac uzvraća breakom. No, Boscardin Dias ponovo jako loše servira i pravi nekoliko neprisiljenih pogrešaka zaredom. Ponovo gubi svoj servis i daje priliku Ajdukoviću da servira za meč.

Ajduković je imao tri meč lopte, koje nije iskoristio, no četvrta je bila sretna i 22-godišnji hrvatski tenisač osvaja turnir.

Danas će se odigrati i drugo polufinale dubla i finale dubla.