• Mladi Kiseljačanin

Kiseljačanin Franko Tomičić nastavlja nizati velike uspjehe.

Mladi Tomičić osvojio je drugo mjesto na kadetskom i omladinskom prvenstvu BiH u šahu.

Ovaj rezultat znači i izravan plasman na svjetsko i europsko prvenstvo u šahu.

Prvenstvo je održano u Dvorovima kod Bijeljine u organizaciji Šahovske unije BiH i Šahovskog saveza RS-a.

Inače, učenik je drugog razreda FKG Visoko i član ŠK "Kiseljak".

Na prvenstvu je ostvario 15 pobjeda,2 remija i tek jedan poraz.U posljednjem meču savladao je i prvaka Muhameda Šišića, koji je u ukupnom poretku imao bod više.

Prvenstvo se igralo sa tempom igre 60 minuta po igraču , po Bergerevom sustavu.

Spomenimo i kako je Tomičić nedavno osvojio međunarodni šahovski turnir Brotnjo open u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji.