• Pobjeda nad Veležom

zrinjski slavlje kup

Mostarski Zrinjski pobjednik je 28. finala Kupa Bosne i Hercegovine, koje je drugu godinu uzastopno igrano na zeničkom Stadionu “Bilino polje”, a u kojem su savladali gradskog rivala i branitelja trofeja Veleža s 1:0 (0:0). Zrinjski je tako osvojio i duplu krunu za ovu sezonu, a večerašnji susret u Zenici pratilo je oko 7.000 navijača.

Zrinjski je u prvom poluvremenu imao inicijativu, puno više loptu u svom posjedu te šest kornera, u odnosu na jedan kojeg je imao Velež. “Plemići” su imali i bolje prilike, a najbolju je, u 19. minuti nakon kornera sa desne strane, imao Josip Čorluka. Njegov šut glavom sa oko osam metara pogodio je u prsa golmana Osmana Hadžikića, koji je bio skoro na gol-crti, ali Ćorluka nije uspio stići na odbijenu loptu.

Zrinjski je u 51. minuti došao u vodstvo od 1:0. Strijelac je bio Marijo Ćuže, kojeg je, nakon greške jednog igrača Veleža, sa desne strane lijepo pronašao Ćorluka, a Ćuže sa sedam metara iskosa sa lijeve strane pogodio Ćuže.

U svečanoj loži zeničkog stadiona, osim predsjednika Nogometnog saveza BiH Vice Zeljkovića, bili su i predsjedateljica Vijeća ministara BiH Borjana Krišto, ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković, premijer Federacije BiH Nermin Nikšić, predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović…