• NOGOMET

Nogometna reprezentacija Španjolske pobijedila je Kostariku sa 7:0 (3:0) u drugom susretu 1. kola E-grupe na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Španjolci su pitanje pobjednika riješili već u prvih pola sata kada su poveli sa 3:0, golovima Danija Olma u 11., Marca Asensija u 21. i Ferrana Torresa u 31. minuti iz jedanaesterca.

U drugom poluvremenu Torres je u 54. minuti povećao prednost, Gavi je u 75. minuti pogodio za 5:0, Carlos Soler u 90. za 6:0, a konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 92. minuti.

Španjolcima je ovo bila najubjedljivija pobjeda na nastupima na Svjetskim prvenstvima.

U istoj grupi Japan je savladao Njemačku s 2:1.

U prvom suretu današnjeg programa Hrvatska i Maroko su u F-grupi igrali su bez golova. Preostali susret F-grupe između reprezentacije Kanade i Belgije je u tijeku.