• 2:1

Nogometni reprezentativci Japana kreirali su novu senzaciju na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Kataru, a popularni "Samuraji" nadigrali su četverostrukog prvaka svijeta, Njemačku..

Nijemci su bolje otvorili susret, te su u 33. minuti došli do vodstva preko Gundogana koji je realizirao jedanaesterac.

Na odmor se otišlo s 1:0 za Njemačku, da bi u nastavku Njemačka nekoliko puta ozbiljno ugrozila gol Japana, no na golu Japana se iskazao Gonda s nekoliko nevjerojatnih obrana!

Nošeni i ohrabreni sjajnim nastupom svog vratara Japanci su odlučili napraviti čudo, a do poravnanja rezultata čekali smo do 75. minute kada je nebranjenu mrežu Neura pogodio Doan.

Već u 83. minuti dolazi do potpunog preokreta kada sjajnu dugu loptu naprijed šalje Itakura, a Asano sjajnim prijemom i udarcem matira Neura za 3 velika boda i pobjedu na Svjetskom prvenstvu!

U drugom susretu skupine E od 17 sati sastaju se Španjolska i Kostarika!