• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Širokog Brijega u 13. kolu Premijer lige BiH nadmoćno su savladali Slobodu na gostovanju u Banovićima rezultatom 3:0 (2:0).

Tuzlaci su u uvodnim minutama imali blagu terensku inicijativu, ali bez konkretnijih prilika.

Završnica je pripala Širokobriježanima. U 36. minuti su poveli preko Pejića, igrač gostiju sjajno je iskoristio nepažnju domaće obrane.

Na novo slavlje gosti nisu dugo čekali. Sloboda je izvela korner u 40. minuti nakon čega su gosti poveli kontranapad koji je rezultirao golom Lukića za 2:0.

U 50. minuti Široki Brijeg ima odličnu priliku preko Taddeija, a dvije minute kasnije slijedi novo slavlje gostiju.

Bagarić je šutirao iz velike udaljenosti i pogodio mrežu Bukvića za nedostižnih 3:0.

Do kraja utakmice gledali smo igru između dva šesnasterca bez izglednijih prilika. Sloboda je ostala na 12 osvojenih bodova, a Široki Brijeg je stigao do 25.