• PREMIJER LIGA BIH

U zaostalom susretu nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je u Mostaru bio bolji od Širokog Brijega 3:0.

Bila je to još jedna dominantna izvedba „Plemića“ koji su malo šansi dopustili svojim protivnicima, a svoje su neumoljivo iskoristili.

Prvih 45 minuta igre proteklo je u dominaciji domaćih nogometaša. Gosti su potisnuti duboko na svoju polovicu terena, a nakon nekoliko poluprilika domaći su poveli u 25. minuti preko Nemanje Bilbije, kojeg je pred gostujućim vratima pronašao Ivan Jukić.

U nastavku Široki Brijeg se donekle uspio osloboditi pritiska, ali je i dalje dojam na terenu bio da Zrinjski drži sve konce u svojim rukama, a to su i dokazali Bilbija u 66. minuti svojim drugim pogotkom, te Mario Tičinović koji je u 78. zabio za konačnih 3:0.

Na vrhu ljestvice i dalje su Željezničar i Široki Brijeg sa po 22 boda, a sada im se u potpunosti primaknuo Zrinjski koji ima bod i dvije utakmice manje.

Ovoga vikenda na redu je novi derbi. U subotu se na Grbavici sastaju Željezničar i Zrinjski.