• PREMIJER LIGA BIH

Nogometaši Željezničara su u okviru 12. kola m:tel Premijer lige BiH danas u Trebinju savladali Leotar s 1:0.

U petoj minuti Štilić ubacuje iz kornera, Santos na prvoj vratnici šutira, lopta pogađa spoljni dio mreže. Željo postiže gol u 12. minuti preko Beganovića, ali je poništen zbog nedozvoljene pozicije. U 14. minuti prilika za Plave, Štilić sjajno šutira s 18 metara, no lopta pogađa vratnicu.

Plavi su ipak poveli u 16. minuti. Štilić je izborio korner, potom sjajno ubacio, a najbolje je skočio Armin Hodžić i pogodio mrežu domaćih.

U 27. minuti Čubrilo šutira s distance, a lopta ide preko gola. U 31. minuti Aćimović izlazi pred gol, šutira, no Bender odlično brani. U 36. minuti prilike na obje strane. Plavi su se spasili na gol-liniji, a potom kontra Santosa koji iskosa šutira, Puletić brani u korner. Sjajna prilika je viđena i u 39. minuti, Beganović odlično ubacuje, Amoah glavom šutira malo pored gola domaćih. Na poluvrijeme se otišlo s 0:1.

Domaći prijete odmah u 47. minuti. Iskosa pred gol izlazi Stojković, šutira, a Bender ponovno dobro brani. Željo prijeti u 60. minuti, Štilić je išao prema golu domaćih, ali Uzelac je posljednji trenutak spasio gol. Stojković u prvoj minuti sudačkog vremena šutira preko gola.

Sljedeću utakmicu Željezničar igra u subotu protiv Zrinjskog. Susret na Grbavici počinje u 17 sati.

Utakmica Široki Brijeg - Igman Konjic igra se večeras u 19 sati.