• Pomoćni trener Širokog

U 11. kolu m:tel Premijer lige BiH na Pecari Široki Brijeg je u nedjelju slavio rezultatom 1:0 protiv Posušja, a strijelac za domaću momčad bio je Mihael Kuprešak u 51. minuti utakmice.

Trener gostiju Ferdo Milin čestitao je Širokom Brijegu na pobjedi i naglasio kako nije zadovoljan ishodom utakmice.

Moje mišljenje je da mi nismo zaslužili ovaj poraz, jer smo stvarali prilike i dobro odigrali. Žao mi je što smo izgubili utakmicu, ali čestitam igračima na izvedbi i na tome što su ispoštovali ono što smo radili kroz tjedan na treningu. Došli smo dosta puta u završnicu, ali nažalost nismo to uspjeli realizirati. Žao mi je navijača Posušja koji su došli u velikom broju. Nama sada slijedi stanka u kojoj se trebamo podići i nastaviti raditi – kazao je Milin.

Pomoćni trener domaće momčadi Stanko Bubalo je izrazio zadovoljstvo pobjedom i atmosferom na Pecari.

Susjedski derbiji između Širokog Brijega i Posušja uvijek su otvoreni i dinamični okršaji. Znali smo kako će ovo biti izrazito teška utakmica. Našoj momčadi treba skinuti kapu za dosadašnje rezultate. Igračima od srca čestitam na borbi i trudu što su izdržali pritisak Posušja u drugom poluvremenu i uzeli tri boda. Ovo je bio pravi derbi u kojem su odlučivale nijanse. Mi smo mogli ranije udvostručiti vodstvo, ali i Posušje je imalo prilike za poravnanje. Na kraju moramo biti zadovoljni, a Posušju želim mnogo uspjeha u nastavku natjecanja – naglasio je Bubalo.

Široki Brijeg je s ova tri boda izbio na vrh ljestvice, dok je Posušje sada na pretposljednjem mjestu.