• Premijer liga BiH

Nogometaši banjalučkog Borca ostvarili su pobjedu na gostovanju u 11. kolu Premijer lige BiH protiv Tuzla Cityja rezultatom 1:0.

Gol za pobjedu Banjalučana postigao je Mrkaić u 79. minuti utakmice pošto je iskoristio smušenost domaće obrane nakon ubačaja iz kornera.

U prvom poluvremenu viđena je borbena utakmica. Borac je prijetio preko Zakarića, Tatara i Lukića, a Tuzla City preko Smajlagića i Mišića. Na odmor se otišlo bez golova.

Raskvašeni teren bio je glavni protivnik za igrače oba tima jer nisu mogli pokazati što znaju. Domaći, odnosno golman Fejzić, umalo nije postigao autogol kada se okliznuo prilikom degažmana, ali je loptu uspio stići na gol liniji.

Igra se odvijala između dva šesnaterca sve do vodećeg i ispostavit će se odlučujućeg gola za pobjedu Banjalučana.

Tuzla City je u posljednjih desetak minuta krenuo na sve ili ništa, ali nisu uspjeli doći do boda.

Pobjedom su Banjalučani prestigli Tuzla City na tabeli. Borac ima 17, a Tuzla City 16 osvojenih bodova.